Wiosna, wiosna ach to Ty! w Przedszkolu Miejskim nr 1 we Włodawie

„Wiosna, wiosna, ach to Ty!” – pod takim hasłem odbyło się w tym roku powitanie Wiosny w Przedszkolu Miejskim nr 1 we Włodawie. Zanim jednak to nastąpiło przedszkolaki poznały Marzannę i zwyczaje z nią związane. I mimo, że nie mogli tej zimowej panny wyprowadzić nad rzekę, bardzo dobrze poradzili sobie z nią Żaba i Bocian, aby zaprosić w przedszkolne progi piękną, zieloną panienkę z koszykiem kwiatów w ręce.

Pani Wiosna zaprosiła wszystkie dzieci do wesołego tańca i wręczyła każdej grupie zadania do wykonania. Najmłodsze przedszkolaki odszukiwały i rozpoznawały wiosenne kwiaty i pląsały z chustą animacyjną. Dzieci z grupy „Dzwoneczków” tworzyły kwiatowe kompozycje z figur geometrycznych. Starsze „Jeżyki” malowały wiosenne słońce i chmury,
a najstarsze „Wiewióreczki” stworzyły powitalny napis dla tej pięknej pory roku.

Dzięki tak zdolnym przedszkolakom powstała piękna, wiosenna dekoracja, która przyozdobiła hol przedszkola, a w sercu każdego czuć było jakże wiosenny nastrój!

Organizatorką obchodów tego dnia były nauczycielki: Natalia Cabaj, Kamilla Dominiczak, Elżbieta Wysocka, Agnieszka Matczuk i Halina Olszewska.