XII Międzyprzedszkolny Konkurs Tańca pod hasłem: „W rytmie uczuć!”

W dniu 14 maja 2026 r. w sali kina WDK odbył się XII Międzyprzedszkolny Konkurs Tańca pod hasłem: „W rytmie uczuć!” Organizatorem konkursu było Przedszkole Miejskie nr 1 we Włodawie, a Honorowy Patronat nad konkursem objął Pan Wiesław Muszyński – Burmistrz Miasta Włodawa. W konkursie wzięło udział 9 zespołów tanecznych, reprezentujących przedszkola z terenu Gminy Włodawa. Zespoły oceniało jury w składzie: w imieniu Burmistrza Miasta Włodawa – Pani Edyta Słabko – Sekretarz Włodawa Miasto Trzech Kultur, Pani Katarzyna Grzywaczewska – Przewodnicząca Komisji Kultury, Oświaty i Sportu Rady Miejskiej we Włodawie, Pani Julita Fajks-Mitkowska – instruktor teatralny Włodawskiego Domu Kultury.
Po długich obradach zacne jury postanowiło nagrodzić następujące zespoły:
W KATEGORII 3-4 LATKI
I MIEJSCE – grupa „Radosne Smerfy” z Przedszkola Miejskiego nr 2 we Włodawie – przygotowanie: pani Anna Borkowska i Monika Kisiel,
II MIEJSCE –„Super Słodziaki” z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego – przygotowanie: pani Sylwia Osipiak i Magdalena Okoń,
III MIEJSCE – „Wesołe Kasztanki” z Przedszkola Miejskiego nr 1 we Włodawie – przygotowanie: pani Natalia Cabaj i pani Halina Olszewska.
W KATEGORII 5-6 LATKI:
I MIEJSCE ex aequo – grupa „Obrońcy Ziemi” z Przedszkola Miejskiego nr 1 we Włodawie – przygotowanie: pani Iwona Danielczuk  oraz „Tygryski” z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego we Włodawie – przygotowanie: pani Edyta Lewaj i Ewa Daciuk,
II MIEJSCE – „Dzwoneczki” Przedszkole Miejskie nr 1 we Włodawie – przygotowanie: pani Kamilla Ludwin.
Pozostali uczestnicy otrzymali podziękowania za udział a były to zespoły:
„Żabki” z Przedszkola Miejskiego nr 2, którą przygotowały pani Katarzyna Kapitan i Marzena Sugier, „Wiewióreczki” z Przedszkola Miejskiego nr 1 we Włodawie którą przygotowały Panie Anna Boś i Anna Stopa oraz grupa „Deszczowe marzenia” którą przygotowały panie Małgorzata Huczuk oraz Aleksandra Łobko.
Fundatorem pięknych statuetek oraz słodkości był Burmistrz Miasta Włodawa, któremu gorąco DZIĘKUJEMY!
Serdeczne podziękowania składamy również pracownikom Włodawskiego Domu Kultury, szczególnie prowadzącemu nasz konkurs – Panu Tomaszowi Korzeniewskiemu!
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie i jeszcze raz serdecznie GRATULUJEMY!
Zdjęcia udostępnione dzięki uprzejmości Włodawski Dom Kultury (WDK).

Przejdź do treści