NOC Z ANDERSENEM 2026!!!

W nocy z 8 na 9 maja 2026 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Noc z Andersenem”! To wydarzenie zorganizowane zostało w naszej placówce już po raz 6, w nawiązaniu do Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej i urodzin popularnego bajkopisarza dla dzieci – H. Ch. Andersena. Motywem przewodnim tego wydarzenia są baśnie i bajki, a celem rozbudzenie zainteresowań czytelniczych i promowanie idei głośnego czytania wśród najmłodszych. Nocna przygoda w naszej placówce obfitowała w wiele wspaniałych atrakcji!Jedną z nich był niesamowity pokaz cyrkowy w wykonaniu cyrku „Focus”. Można było obejrzeć ciekawe sztuczki i triki cyrkowe, pokaz iluzji, żonglerkę, akrobacje z kołami hula-hoop, ale największą atrakcją był pokaz tresury pudelka🐩 oraz „mini rowerek”🚴‍♂️, na którym chętne dzieci mogły spróbować swoich sił – śmiechu było co niemiara!!! Tej wyjatkowej nocy naszych milusińskich odwiedzili także wyjątkowi goście, którzy aktywnie włączyli się w nocne czytanie naszym przedszkolakom. A byli nimi: Pani Renata Kapelko – Przewodnicząca Rady Miejskiej we Włodawie, Pani Janina Klimczuk Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej we Włodawie oraz Pani Joanna Orzeszko – pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie, która przybyła do naszego przedszkola razem ze swoją córką Kają. Po wysłuchaniu baśni, odbył się konkurs czytelniczy dotyczący znajomości twórczości H. Ch. Andersena – nasze przedszkolaki poradziły sobie znakomicie! Nasze wydarzenie wzbogacił również występ muzyczny Blanki Tomaszewskiej, która swoim pięknym głosem wprowadziła wszystkich w wyjątkowy, baśniowy nastrój. W programie naszego wydarzenia znalazły się również warsztaty plastyczne, które poprowadziła Pani Dominika Popowska „SmykoFigle”. Dzieci rozwijały swoją kreatywność ozdabiając torby z motywem baśniowym. Po licznych atrakcjach przyszedł czas na małe co nieco – pyszną kolację – dostarczoną przez restaurację”KAMELEON”. Dodatkowo słodką atrakcją było samodzielne dekorowanie gofrów.
Dzieci z ogromną radością przygotowywały własne gofry z ulubionymi dodatkami, a unoszący się zapach świeżych wypieków wypełnił całe przedszkole – mniam. Piżamowa dyskoteka stała się radosnym finałem całego wydarzenia, wprowadzając dzieci w wyjątkowo wesoły nastrój. Z całego serca DZIĘKUJEMY wszystkim zaproszonym GOŚCIOM za obecność i wsparcie naszej inicjatywy!
Serdeczne podziękowania kierujemy również do Rodziców naszych wychowanków za przygotowanie słodkiego poczęst

Przejdź do treści