„Jeżyki” zwiedzają Salon Optyczny!

Dzieci z grupy „Jeżyków” wybrały się na wycieczkę do Salonu Optycznego Mariola Woch. Celem wizyty było poznanie pracy optyka oraz dbania o zdrowie i higienę wzroku. Podczas spotkania dzieci miały okazję zobaczyć specjalistyczny sprzęt służący do badania wzroku oraz dowiedzieć się, jak dobiera się okulary. Pani optyk w ciekawy i przystępny sposób opowiedziała o swojej pracy, a także przypomniała dzieciom, jak ważne jest odpowiednie oświetlenie podczas czytania, ograniczanie czasu spędzanego przed ekranami oraz spożywanie zdrowych produktów wspierających wzrok. Największą atrakcją dla przedszkolaków było możliwość obejrzenia różnych oprawek okularowych oraz zapoznanie z powstawaniem okularów oraz właściwy dobór szkieł. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały i aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Wycieczka była bardzo udana i dostarczyła dzieciom wielu nowych wiadomości. Serdecznie dziękujemy pani Marioli za miłe przyjęcie i ciekawe spotkanie oraz upominki!

Przejdź do treści